Boysal Lojistik
FİRMA MERKEZİ
İSTANBUL
EMAIL ADRESİ
[email protected]
7/24 GSM
0533 370 3 269
ÇAĞRI MERKEZİ
444 4 946
Boysal Lojistik

Dünyada ticarette sınırların kalkmasıyla birlikte artık uluslararası nakliyat  işlemleri de gelişme göstermiştir. Ülkeler arasında mesafe ne olursa olsun farklı yollarla nakliye işlemleri de yerine getirilmektedir. Ancak bu desteği mutlaka kurumsal bir firmadan almanız gerekir. Çünkü ülkeler arasında yapılacak taşıma işlemleri belli izinler ve yasal prosedürler gerektirmektedir. Bu yüzden de bunlar kurumsal yapıda olmayan firmalardan destek alırsanız nakliye sürecinde büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.

Öncelikle taşıma işlemlerinde konsolosluklardan gümrük işlemleri için gerekli izinler alınmalıdır. Daha sonra da gerekli izin belgeleri firmaya verilmelidir. Ayrıca lojistik firmasının da bu konuda yetkili olduğunu gösteren belgeleri olmalıdır. Bu yüzden de farklı bir ülkeye ev taşıma, ürün gönderme ve hizmet satımı gibi tüm nakliye işlemlerinizde profesyonel olan bir lojistik firmasına başvurmanız yerinde olur.

Tüm Sürecin Yönetimi

Nakliye işlemi çok teferruatlı ve her aşamasında profesyonellik isteyen bir iştir. Söz konusu uluslararası nakliyat olduğunda da bu durum biraz daha geniş kapsamlı hale gelmektedir. Taşıma işleminde paketleme, gümrükleme, nakliye, varılan yerde gümrük işlemleri, adrese teslim edilmesi ve kolilerin açılması, yerleştirme ve monte işlemleri geniş bir süreçtir. Tüm sürecin yönetimi belli bir plan dahilinde yapılmaktadır. Süreç doğru şekilde yönetildiğinde ülkemizdeki adresten alınan eşyalar varış noktasına güvenli bir şekilde ulaştırılır ve teslim edilir.

Sigorta ile Güvenli Nakliye

Uluslararası nakliyat işlemlerinde en önemli soru işaretlerinden biri güvenli nakliyedir. Bu yüzden de eksperler tarafından yapılan incelemeler sonucunda anlaşmalı sigorta şirketleriyle bir sözleşme imzalamanız yerinde olur. Böylece taşıma hizmetiniz oldukça sorunsuz şekilde sonuçlanır. Her ne sebepten kaynaklanırsa kaynaklansın nakliye sırasında ortaya çıkacak tüm zararlar sigorta poliçesi ile garanti altındadır. Tüm zararlar sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır.

Geniş Hizmet Ağı

Ülkemizde faaliyet gösteren kurumsal lojistik firmaları geniş hizmet ağı oluşturmuş firmalardır. Bu yüzden de her türlü uluslararası nakliye hizmetleriniz profesyonel şekilde yerine getirilmektedir. Öncelikle taşınacak ürünlerin durumuna ve büyüklüğüne, taşınacak ülkenin konumuna göre bir taşıma yolu seçilir. Kurumsal firmalar bu işlemi karayolu, denizyolu, demiryolu ve havayolu ile yapabilecek gerekli alt yapıya sahiptirler. Böylece sizin için en hızlı, uygun maliyetli ve güvenli nakliye yolu seçilebilir.

Nakliye işlemlerinde paketleme süreci de çok önemlidir. Gümrük geçişlerinde uluslararası standartlara göre paketleme yapılmalıdır. Bununla birlikte eşyaların uzun bir yol gideceği düşünüldüğünde zarar görmemesi için kaliteli ve doğru paketleme malzemesiyle koruma altına alınmalıdır.

© 2024 Desing By Before Plus Coding By SognoSoft, Tüm Hakları Saklıdır.